Historie vinařství Vašíček

Historie vinařství Vašíček

Naše vinařství vzniklo na přelomu druhého tisíciletí, přesněji v roce 2002, kdy jsme začali víno vyrábět ve větším množství. Předtím to byl pouze koníček nebo taková větší záliba.

Vinařství se zabývá převážně výrobou suchých přívlastkových vín, která si stále více nacházejí své příznivce.


Vinice a druhy vín

Vinice a druhy vín

Naše vinice se nacházejí v místní lokalitě v Prušánkách a nedaleké obci Josefov. Klademe velký důraz na správné a šetrné obdělávání vinic, protože si myslíme, že víno se dělá převážně ve vinohradě a je to jeden z nejdůležitějších faktorů pro výrobu vína.

Odrůdy pěstované v našich vinicích jsou Müller Thurgau, Veltlínské zelené, Tramín červený, Rulandské šedé, Rulandské bílé, Sauvignon, Ryzlink vlašský a z červených odrůd Rulandské modré, Merlot, Cabernet Moravia a Dornfelder.


Vína Vašíček

Vína Milan Vašíček

Ve sklepě používáme co nejšetrnější zpracování hroznů, které je důležité pro celkovou kvalitu vína. Víno se poté, až prokvasí a vyfiltruje, nalahvuje a čeká na vás, na naše zákazníky.

Přijeďte si pro nějakou tu láhev dobrého vína, kterou můžete ochutnat buď ve sklepě, ve vinárně a nebo si ji odvezete domů a vychutnáte si ji v pohodlí vašeho domova.


O vinařství Milan Vašíček

logo14Vinařství Milana Vašíčka je od roku 2022 zařazeno do ekologického zemědělství a hospodaří na cca 5 ha vinic s roční produkcí kolem 30 000 lahví. Vlajkovou lodí vinařství jsou rulandské bílé, šedé a modré, které doplňují Müller-Thurgau, Veltlínské zelené, Sylvánské zelené, Tramín červený, Sauvignon, Merlot, a od roku 2021 nová PIWI odrůda Donauriesling. U kvalitních převážně suchých přívlastkových vín, je hlavní důraz kladen na harmonii vína, což se odráží i v logu vinařství.

citlivým přístupem k přírodě ve vinicích a redukovanou sklizní, zajišťujeme vyšší kvalitu hroznů. Součástí sklepního hospodářství v Nechorách je i stylový vinný sklep Nechorka s ubytováním pro 20 hostů, s letní terasou a sklepem pro cca 30 osob, který je otevřen celoročně. Pro návštěvníky jsou v rodinné atmosféře připraveny večery s vinařem, řízenou degustací a s posezením u cimbálu.

Vinařství dlouhodobě sklízí úspěchy na významných soutěžích u nás i v zahraničí.

Vinař Milan Vašíček je také členem vinařské asociace ČR.