Nechorský košt vín 2020

Datum: 18. 4. 2020
Město: Prušánky
Místo: Nechory - vesnička vinných sklepů, vinné sklepy u Jeňoura
Typ akce: soutěž, výstava vín

Nechorský košt vín, tradiční výstava vín v Prušánkách, zasazená do malebného prostředí vesničky vinných sklepů Nechory. Košt začíná v 10.00 hod. ve Vinných sklepech u Jeňoura. Tradice Nechorských koštů vín navazuje na tradici výstav vín v Prušánkách, kdy se v roce 2006 nechorští vinaři rozhodli udělat výstavu vín v Nechorách spolu s Májovým zpíváním, a protože se řadě místním i přespolním návštěvníkům stále vracely myšlenky na tuto neopakovatelnou atmosféru, rozhodli se vinaři a Vinné sklepy U Jeňoura tuto jedinečnou výstavu zopakovat jako samostatnou akci v krásných kvelbených sklepech. A po úspěšných ročnících se vinaři rozhodli v koštech pokračovat i nadále. Jedná se o tradiční výstavu vín konanou v Prušánkách, pořádanou každoročně „Vinaři z Nechor“, opět umístěnou do areálu ve Vinných sklepech U Jeňoura.

Hodnocení vzorků vín proběhne v neděli 5. dubna 2020 v 9 hodin v hotelu Beatrice u Nechor.

Májové zpívání 2020

Datum: 30. 5. 2020
Město: Prušánky
Místo: Nechory - vesnička vinných sklepů
Typ akce: hudební festival, folklór

Májové zpívání se koná pravidelně poslední sobotu v květnu. Když se vydaří počasí, strávíte moc hezké odpoledne v příjemné prostředí nechorských sklepů při poslechu cimbálové muziky, mužských a ženských sborů jak domácích, tak z blízkého okolí. Kromě toho se potěšíte pohledem na „folklorní dorost“ – zatancují a zazpívají vám děti z prušáneckého folklorního souboru Nechoránek, které si také pozvou několik svých hostů – tanečních a pěveckých souborů, se kterými se seznámily na folklorních přehlídkách a festivalech. Po oficiální části si při cimbálové muzice můžete zazpívat i vy. Součástí májového zpívání je také malý košt vín.

K Nechorám do sklepa Otevřené sklepy 2020

Datum: 20. 6. 2020
Město: Prušánky
Místo: Nechory - vesnička vinných sklepů
Typ akce: výstava a prodej vín

Nechejte se pozvat do vesničky vinných sklepů a prožijte letní den při ochutnávce místních vín. Nechory budou otevřeny od 10.00 do 19.00 hodin, a to za každého počasí. Platí celodenní jednotné vstupné. Každý návštěvník dostane tištěného průvodce s propiskou, skleničku s nosičkou a identifikační pásek na ruku, který ho opravňuje k celodenní degustaci vzorků ve všech 22 sklepech. Na poslední straně průvodce jsou kupony na nákup vína. Bývá otevřeno dvacet sklepů. Dopravu zajištuje Nechorský expres z vlakového nádraží Břeclav a svozový autobus pro návštěvníky ubytované mimo Nechory.

Po Nechorách se můžete pohybovat prostřednictvím mapky, na které jsou označeny jednotlivé otevřené sklepy. Víno k večernímu posezení si mohou návštěvníci zakoupit v kterémkoliv z otevřených sklepů až do 19.00 hodin, později na základě individuální dohody. V nabídkách vinařství najdete vína, jejichž názvy i chuť budete znát. Někteří lákají na vína se zajímavým pojmenováním, která podnítí vaši zvědavost.

Během celodenního ochutnávání nebude moc času na písničku, ale večer si ji určitě rádi zazpíváte. „ V doprovodném programu zahraje v době od 18.00 do 24.00 hodin k tanci a poslechu cimbálová muzika. O občerstvení se po celý den budou starat Vinné sklepy u Jeňoura, Penzion Nechorka a drobní prodejci v centru Dolních Nechor. Během dne bude jezdit po areálu vinných sklepů koňský povoz, který můžou zájemci využít k projížďkám ke sklepům do Horních Nechor nebo po Nechorských vinohradech.

Více info na www.nechorstivinari.cz

nechory2020001

S vinařem u Nechor 2020

Datum: 25. 6. - 2. 9. 2020
Město: Prušánky
Místo: Nechory
Typ akce: víno, ochutnávka

Ochutnejte nechorské víno u svého oblíbeného vinaře. Celkem 10 týdnů. Interval čtvrtek - středa. Současně otevřeny nejméně 2 sklepy.

Více info na www.nechorstivinari.cz

Večerní předhodové sklepy u Nechor

Datum: 7. 8. 2020
Město: Prušánky
Místo: Nechory - vesnička vinných sklepů
Typ akce: ochutnávka

Nechorští vinaři vás zvou na speciální večerní putování po otevřených sklepech do vinařské vesničky Nechory.

Více informací na stránkách Spolek Nechorští vinaři

07082020

Krojované hody 2020

Datum: 9. 8. - 11. 8. 2020
Město: Prušánky
Místo: Prušánky
Typ akce: hudební, folklór

S krojem aj bez kroja, za horka aj nepohody, dojeďte k nám slavit hody!
Tradiční prušánecké hody pod zeleným jsou čtyřdenní a konají se v srpnu. „Pod zeleným“ proto, že nad tanečním místem, tam, kde je postavena „mája“, je střecha ze zelených listnatých větví, které mají tanečníky, muzikanty i hosty chránit před sluníčkem. Hody jsou pravidelně zahájeny sobotní besedou u cimbálu, kterou ve spolupráci s obecním úřadem organizuje místní Slovácký krúžek. Na besedě vystupuje jejich mužský a ženský sbor a pozvaní hosté.

Zarážání hory 2020

Datum: 5. 9. 2020
Město: Prušánky
Místo: Nechory - vesnička vinných sklepů
Typ akce: vinařská slavnost

Zarážání hory je tradiční akce vinařů, která je spojena se čtením horenského práva, které zakazuje vstup do vinice až do doby vinobraní. Po tomto obřadu se ujme slova cimbálová muzika, při níž se všichni společně baví až do nočních hodin.

Krojované Vinobraní pod Nechory 2020

Datum: 19. 9. 2020
Město: Prušánky
Místo: Nechory - vesnička vinných sklepů
Typ akce: vinařská slavnost

Průvod krojované chasy, která nese ozdobenou horu devatero kvítím, vyjde od kulturního domu ve 14.00 hodin směrem k Nechorám. Průvodu se účastní také ostatní účinkující v krojích, tzn. mužské i ženské sbory. Po příchodu do Nechor, kde vyhrává cimbálová muzika, probíhá pásmo Vinobraní v podání místní chasy. Potom následuje krátký program se zpěvy a tanci. Po hlavním programu vyhrává DH pro všechny přítomné, kteří si při dobrém burčáku a vínku společně rádi zazpívají naše slovácké písničky.

Pochod slováckými vinohrady 2020 - burčákový pochod

Datum: 3. 10. 2020
Město: Prušánky
Místo: Hodonín – Dolní Bojanovice – Nechory u Prušánek
Typ akce: víno, vínařská slavnost

První říjnovou sobotu přivítají NECHORY u Prušánek účastníky 44. ročníku turistického Pochodu slováckými vinohrady takzvaný burčákový pochod.
Pořádá Klub Českých turistů, Hodonín.

K Nechorám za mladým vínem 2020 - Podzimní otevřené sklepy

Datum: 28. 11. 2020
Město: Prušánky
Místo: Nechory - vesnička vinných sklepů
Typ akce: víno, vínařská slavnost

Cílem akce K Nechorám do sklepa za mladým vínem je více přiblížit veřejnosti proces vzniku vína. Ukázat, jak náročná je práce vinaře a kolik rizik v sobě skrývá samotný proces výroby. Chceme, aby návštěvníci měli možnost porovnat rozdíl mezi vínem hotovým, které u nás mohli ochutnat v červnu a tím, které se právě rodí. Usilujeme o to, vychovat si „stálé příznivce“ a jejich návštěvy rozložit do všech ročních období. Během akce bude otevřeno 20 sklepů. Zvou Nechorští vinaři.

nechory2020002