K Nechorám do sklepa Otevřené sklepy 2021

Datum: 26. 6. 2021
Město: Prušánky
Místo: Nechory - vesnička vinných sklepů
Typ akce: výstava a prodej vín

Nechejte se pozvat do vesničky vinných sklepů a prožijte letní den při ochutnávce místních vín. Nechory budou otevřeny od 10.00 do 19.00 hodin, a to za každého počasí. Platí celodenní jednotné vstupné. Každý návštěvník dostane tištěného průvodce s propiskou, skleničku s nosičkou a identifikační pásek na ruku, který ho opravňuje k celodenní degustaci vzorků ve všech 22 sklepech. Na poslední straně průvodce jsou kupony na nákup vína. Bývá otevřeno dvacet sklepů. Dopravu zajištuje Nechorský expres z vlakového nádraží Břeclav a svozový autobus pro návštěvníky ubytované mimo Nechory.

Po Nechorách se můžete pohybovat prostřednictvím mapky, na které jsou označeny jednotlivé otevřené sklepy. Víno k večernímu posezení si mohou návštěvníci zakoupit v kterémkoliv z otevřených sklepů až do 19.00 hodin, později na základě individuální dohody. V nabídkách vinařství najdete vína, jejichž názvy i chuť budete znát. Někteří lákají na vína se zajímavým pojmenováním, která podnítí vaši zvědavost.

Během celodenního ochutnávání nebude moc času na písničku, ale večer si ji určitě rádi zazpíváte. „ V doprovodném programu zahraje v době od 18.00 do 24.00 hodin k tanci a poslechu cimbálová muzika. O občerstvení se po celý den budou starat Vinné sklepy u Jeňoura, Penzion Nechorka a drobní prodejci v centru Dolních Nechor. Během dne bude jezdit po areálu vinných sklepů koňský povoz, který můžou zájemci využít k projížďkám ke sklepům do Horních Nechor nebo po Nechorských vinohradech.

Více info na www.nechorstivinari.cz